top of page
  • Writer's pictureKaisa-Triin Kosenkranius, Makramee Stuudio asutaja

4 põhjust, miks makramee seinakaunistus on kodu sisustamisel hea


makramee seinakaunistus, makramee seinaehe, tekstiilikunst
Koju seinale kunsti valides ei pruugi tekstiilist kunstiteosed kohe esimese hooga mõttesse tulla. Ent lisaks ilule on makramee seinakaunistustel ka mitmeid praktilisi kasusid võrreldes tavapäraste seinakaunistustega.
  1. Akustika - tekstiil summutab heli ruumis. Kõvad siledad pinnad, nagu näiteks pildiraamide klaaspinnad või tühjad seinad peegeldavad helilaineid ruumis edasi. Seevastu puuvillasest materjalist pehmed seinakaunistused (näiteks makramee seinaehted) on head, sest need neelavad ja summutavad üleliigse müra endasse.

  2. Makramee lisab soojust ja hubasust. Tekstiilist seinakaunistus hoiab koduseina sõna otseses mõttes natuke rohkem sooja ja hubasemana võrreldes tühja kõleda seinaga. Lisaks on käele pehme katsuda.

  3. Mitmekesisus on võti. Paljud sisekujundajad soovitavad kodu sisustamisel kombineerida eri ajastuid, värve, tekstuure ja kujundeid. Seinamaalid ja plakatid on hea algus kodu sisustamisel ja hubasemaks muutmisel. Lisades seintele ka makramee seinakaunistuse või mõne muu tekstiilist kunstiteose, saavutad tänu eri tekstuuride ja mustrite kasutamisele ruumis hea 3D efekti ja lisad ruumile eripära.

  4. Tükike inimkonna ajalugu ja kultuuri. Kreeklased ja roomlased kasutasid tekstiilikunsti nii ühiskondlikes hoonetes kui ka templites. Keskaegses Euroopas riputati tekstiilikunsti losside ja kindluste seintele ja usteavadesse. Tänapäeval pakuvad kaasaegsed materjalid ja uued tehnikad meile võimalusi luua väga erilisi ja mitmekülgseid makramee kunstiteoseid, et kaunistada kodusid ja aidata muuta ruume hubasemaks.

Seega olgu sooviks summutada müra ruumis, lisada elutuppa kunsti või lihtsalt tuua koduseintele silmailu ja inspiratsiooni, on makramee seinaehted hea valik kodu sisustamisel.


Pole kindel, millist makramee seinakaunistust oma koju soovid? Võta Makramee Stuudioga ühendust ning aitame Sul valida (e-mail makrameestuudio@gmail.com , tel +372 55996096).

25 views0 comments

Comments


bottom of page